CZYM ZABEZPIECZYĆ SKÓRĘ, ABY NIE PĘKAŁA? CZY SKÓRĘ MOŻNA SZOROWAĆ I JAK CZĘSTO MOŻNA JĄ ODŚWIEŻAĆ?
Siadaj wygodnie i daj sobie kilka minut, bo dzisiaj odpowiemy na wszystkie najbardziej kluczowe pytania dotyczące czyszczenia oraz impregnacji tapicerki skórzanej!
Zacznijmy od dobrej wiadomości - nie musisz być detailerem ani specjalistą, aby samodzielnie przeprowadzić cały proces odświeżania skóry w samochodzie. Musisz jedynie pamiętać o kilku istotnych punktach i przygotować odpowiedni asortyment.
W pierwszym etapie należy ocenić w jakiej kondycji jest tapicerka. Konieczne jest dokładne oglądnięcie i sprawdzenie przebarwień, przetarć oraz ewentualnych uszkodzeń. Zdarza się także, że skóry przechodziły już proces malowania i regeneracji, a to będzie oznaczało, że z pewnością są mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Uszkodzone miejsca musimy objąć specjalną uwagą.
Co trzeba przygotować do czyszczenia tapicerki skórzanej w samochodzie?
Bazowym produktem czyszczącym jest Leather Cleaner - produkt czyszczący o efektywnej sile działania połączonej z najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Oprócz niego przygotuj odpowiednie szczoteczki z miękkim, naturalnym włosiem oraz czystą mikrofibrę. Najlepiej białą, ponieważ nie posiada ona żadnych barwników, które mogłyby pozostać na czyszczonej powierzchni. Nasz Cleaner jest silnie pieniący, więc możesz go stosować także w pianownicy. Napowietrzenie preparatu dodatkowo zwiększy jego wydajność i zapobiegnie przemoczeniu skóry.
Porządne odkurzanie - to wstęp do pracy z tapicerką skórzaną. Przygotuj mocny odkurzacz z końcówką szczelinową i dokładnie usuń wszelkie okruchy oraz zanieczyszczenia. Nałóż niewielką ilość piany na szczotkę i rozprowadź po brudnej powierzchni. Staraj się pracować na małych płaszczyznach i nie doprowadzaj do wyschnięcia produktu. Siedzisko możesz podzielić na 3/4 części. Lekko dociskając szoruj tapicerkę, już po chwili pojawi się rozpuszczone zabrudzenie. Jeśli tapicerka jest już nieco zużyta, staraj się, aby tarcie było nieco mniejsze. Brud zbierz czystą mikrofibrą. Polecamy zacząć od fotela kierowcy i kierować się na pozostałe miejsca. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będzie on całkowicie suchy po zabiegu.
W zależności od stopnia zabrudzenia proces ten zajmie Ci od 30 do 60 minut. W naszym zestawie Leather Set Pro znajdziesz także szczoteczkę do czyszczenia zakamarków w kierownicy oraz szczelinówkę. Dzięki nim żadne miejsce nie pozostanie brudne.
Co zrobić po wyczyszczeniu tapicerki skórzanej? Koniecznie zaimpregnować!
Impregnacja tapicerki skórzanej to klucz do jej długowieczności. Pewnie na tym etapie zastanawiasz się czym wykonać ten proces - spieszymy z odpowiedzią! W ciągu ostatnich 15 lat mocno interesowaliśmy się pochodzeniem wszelkich składników oraz ich zastosowania. Tak się składa, że w przypadku skóry dotarliśmy do najstarszych firm garbarskich i poznawaliśmy technologię pracy oraz formy ochrony ich wyrobów. Finałem naszych badań jest preparat Leather Protector, który bazuje na naturalnym olejku wykorzystywanym od dziesięcioleci w tej branży. Doskonale nawilża skórzaną tapicerkę, zapobiega jej pękaniu i wysuszeniu. Chroni przed promieniowaniem UV, płowieniem i wycieraniem. Wystarczy, że naniesiesz niewielką ilość produktu na bawełniany pad i rozprowadzisz dokładnie po wszystkich elementach ze skóry. Może być stosowany także na wersję eco. Po aplikacji pozostaw do pełnego wchłonięcia. Ewentualny nadmiar możesz zebrać suchą mikrofibrą.
Jak często można czyścić skórę?
To pytanie pojawia się bardzo często. Wszystko zależy od przebiegu samochodu i charakteru użytkowania. Przyjmuje się, że gruntowne czyszczenie z impregnacją robimy raz / maksymalnie dwa w roku.
Jak dbać o skórzaną tapicerkę w aucie na bieżąco?
Tutaj przychodzi z pomocą preparat Leather QD. Jest to połączenie środka czyszczącego z nawilżającym impregnatem. To sprytne połączenie jest idealnym rozwiązaniem do bieżącego pielęgnowania skóry. Usuwa niewielkie zabrudzenia i odżywia skórę w jednym kroku - bez żadnego szorowania! Preparat ten aplikujemy na mikrofibrę i przecieramy powierzchnię. Po wprowadzeniu tej pozycji przeżyliśmy naprawdę wielki boom. W większości przypadków szorowanie skóry jest niemal ostatecznością. Jeśli posiadasz nowe lub bardzo świeże auto i chcesz dbać o wnętrze - z pewnością Leaher QD będzie najlepszym rozwiązaniem na co dzień.
Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz w naszych rozbudowanym zestawie, który wystarczy na kilka kompleksowych prac. Pamiętaj, że jednorazowe wyczyszczenie skóry nie jest żadnym wyzwaniem. Sztuką jest przeprowadzić ten proces wielokrotnie na tej samej tapicerce i nie spowodować żadnych uszkodzeń czy przetarć! Wiele firm skupia się tylko na bardzo dużej sile czyszczenia, która wielokrotnie jest zbyt duża i całkowicie zapominają o bezpieczeństwie. W całej naszej historii nie mieliśmy ani jednego przypadku, aby nasz produkt okazał się zbyt agresywny! To dowodzi, że z Chemotion możesz spać spokojnie. Zaufały nam najlepsze studia detailngowe w kraju.
Czego nie stosować do skór?
Przede wszystkich mocno zasadowych, wysuszających preparatów typu APC. W dalszym ciągu słyszymy o takim zastosowaniu, ale mało kto skupia się na tym jak skóra będzie wyglądała w kolejnym sezonie lub za 5 lat. APC to środek do mycia silnika lub naprawdę brudnych tworzyw sztucznych, nie skóry. Do prac ze skórzanymi fotelami, kanapą, boczkami czy deską rozdzielczą używaj tylko dedykowanych produktów do skóry.
Szerokiej drogi!
#CONNECTINGPETROLHEADS